همایش روز جهانی ایدز

همایش روز جهانی ایدز در سالن همایش های وزارت بهداشت و درمان  آموزش پزشکی کشور در روز 10 آذر  در کنار نمایشگاه صنایع دستی افراد اچ آی وی مثبت با حضور مسولین و کارشناسان محترم وزارت بهداشت تشکیل شد.

مضمون سخنرانی جناب آقای دکتر هاشمی وزیر بهداشت در این همایش  بدین شرح است:

بر لزوم کار بر گروه های جمعیتی پر خطر مانند زندانیان ، مراجعین به کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد جهت کنترل بیماری ایدز و همکاری با سایر سازمان ها  تا کید نمود و گفت در طی سال های گذشته روند اطلاع رسانی در رسانه ها در مورد ایدز تغییر کرده است، در سال های قبل صحبت از ایدز و آموزش آن یک تابوی فرهنگی بوده و حتی تریبون های ما محلی برای به سخره گرفتن کشور های دیگر بود، در حالیکه هم اکنون علاوه بر اینکه ما نیز جزء کشورهای دارای ایدز هستیم، توانسته ایم از این تا تابو تا حدودی عبور کرده و اشتباه قبل را جبران کنیم.

همچنین دکتر آشنا معاون فرهنگی رئیس جمهور ضمن تاکید بر این نکته که مسوولیت اصلی تامین سلامت افراد و حمایت از بیماران ایدز بر عهده وزارت بهداشت است، بیان کردند که ما در گذشته درباره ایدز کارهای مثبت زیادی انجام دادیم، بسیاری از کارهای مثبت را انجام نداده ایم و کارهای منفی زیادی هم مرتکب شدیم. کار در این باره مسوولیتی نه تنها بین بخشی، بلکه فرا بخشی است و باید از اشتباهات گذشته عبرت گرفت و نباید عبرت دیگران شد.

ایشان در صحبت های خود اشاره کردند که لازم است در آینده برنامه ای برای مادران اچ آی وی مثبت داشته باشیم تا نوزاد متولد با اچ آی وی، کودک مبتلا و مرگ به دنبال آن را نداشته باشیم.

موفقیت در برنامه کنترل ایدز بستگی به این امر دارد که آن را فقط به مسائل غیر اخلاقی نسبت ندهیم.

با آرزوی اینکه حمایت از بیماران  ویژه یک روز نباشد و در تمام سال بادامه یابد.

 

همکاران شرکت کننده از مرکز بهداشت جنوب تهران:

خانم دکتر گلینی مقدم

خانم دکتر خوشنویس

سرکار خانم تقی زاده

سرکار خانم خنجری

سرکار خانم رحیمی

جناب آقای یعقوبی

/ 0 نظر / 33 بازدید